Littelfuse LFJ600301P
LFJ600301P picture photo
Mfg. Part Number
LFJ600301P
Manufacturer
Product Category
Fuseholders
Brief Description
FUSE BLOK CART 600V 30A DIN RAIL
Datasheet Download
LFJ600301P.pdf
Availability of LFJ600301P
QUANTITY
LFJ600301P Order Process
Ship out your order
Specifications of LFJ600301P
Internal Part NumberEIS-LFJ600301P
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Circuit Protection
FamilyFuseholders
SeriesLF
Fuseholder TypeHolder
Fuse TypeCartridge
For Use With/Related ProductsClass J
Fuse Size-
Number of Circuits1
Voltage600V
Current Rating30A
Mounting TypeDIN Rail
Orientation-
Termination StyleScrew Terminal, Pressure Plate
Contact Material-
Contact Finish*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LFJ600301P
Related LinksLFJ60, LFJ600301P Datasheet, Littelfuse Distributor
LFJ600301P Details Description
Related parts for LFJ600301P
RES 27K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
IGBT 440V 15A 107W D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 51 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 510 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES 120 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 22 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
WHITE SHRINK TRAK .75" 250/BX datasheet.pdf
CAP CER 22PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf