Littelfuse LFJ600303P
LFJ600303P picture photo
Mfg. Part Number
LFJ600303P
Manufacturer
Product Category
Fuseholders
Brief Description
FUSE BLOK CART 600V 30A DIN RAIL
Datasheet Download
LFJ600303P.pdf
Availability of LFJ600303P
QUANTITY
LFJ600303P Order Process
Ship out your order
Specifications of LFJ600303P
Internal Part NumberEIS-LFJ600303P
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Circuit Protection
FamilyFuseholders
SeriesLF
Fuseholder TypeHolder
Fuse TypeCartridge
For Use With/Related ProductsClass J
Fuse Size-
Number of Circuits3
Voltage600V
Current Rating30A
Mounting TypeDIN Rail
Orientation-
Termination StyleScrew Terminal, Pressure Plate
Contact Material-
Contact Finish*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LFJ600303P
Related LinksLFJ60, LFJ600303P Datasheet, Littelfuse Distributor
LFJ600303P Details Description
Related parts for LFJ600303P
CAP TANT 47UF 16V 20% 2917 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 12POS PIN datasheet.pdf
CLEAN & STRIP UNITIZED WHEEL 7S datasheet.pdf
RES 2.5M OHM 1/2W 0.25% AXIAL datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR PCIE 10TDFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
762 TB SP CL INTERLACE/T datasheet.pdf
CONN FPC TOP 6POS 1MM SMD R/A datasheet.pdf