Bivar, Inc. LFR-205R28V
LFR-205R28V picture photo
Mfg. Part Number
LFR-205R28V
Manufacturer
Product Category
LEDs - Lamp Replacements
Brief Description
LED 5MM 630NM RED CLR 28V S5.7S
Datasheet Download
LFR-205R28V.pdf
Availability of LFR-205R28V
QUANTITY
LFR-205R28V Order Process
Ship out your order
Specifications of LFR-205R28V
Internal Part NumberEIS-LFR-205R28V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Optoelectronics
FamilyLEDs - Lamp Replacements
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LFR-205R28V
Related LinksLFR-2, LFR-205R28V Datasheet, Bivar, Inc. Distributor
LFR-205R28V Details Description
Related parts for LFR-205R28V
IC EEPROM 64KBIT 120NS 28SOIC datasheet.pdf
CAP CER 560PF 200V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN FPC TOP 51POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
RES SMD 10.2 OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 412K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 70A AC/DC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 250V datasheet.pdf
IC REG LDO 5.4V 75MA SNT6A datasheet.pdf
CAP CER 15PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf