Bivar, Inc. LFR-206CW28V
LFR-206CW28V picture photo
Mfg. Part Number
LFR-206CW28V
Manufacturer
Product Category
LEDs - Lamp Replacements
Brief Description
LED 5MM COOL WHITE CLR 28V SX6S
Datasheet Download
LFR-206CW28V.pdf
Availability of LFR-206CW28V
QUANTITY
LFR-206CW28V Order Process
Ship out your order
Specifications of LFR-206CW28V
Internal Part NumberEIS-LFR-206CW28V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Optoelectronics
FamilyLEDs - Lamp Replacements
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LFR-206CW28V
Related LinksLFR-20, LFR-206CW28V Datasheet, Bivar, Inc. Distributor
LFR-206CW28V Details Description
Related parts for LFR-206CW28V
FIXED IND 2.2UH 1.2A 70 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 6.34K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 706 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf