Lattice Semiconductor Corporation LFSCM3GA25EP1-5FF1020I
LFSCM3GA25EP1-5FF1020I picture photo
Mfg. Part Number
LFSCM3GA25EP1-5FF1020I
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 476 I/O 1020BGA
Datasheet Download
LFSCM3GA25EP1-5FF1020I.pdf
Availability of LFSCM3GA25EP1-5FF1020I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LFSCM3GA25EP1-5FF1020I Order Process
Ship out your order
Specifications of LFSCM3GA25EP1-5FF1020I
Internal Part NumberEIS-LFSCM3GA25EP1-5FF1020I
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 05/Feb/2010
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package24
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesSCM
Number of LABs/CLBs6250
Number of Logic Elements/Cells25000
Total RAM Bits1966080
Number of I/O476
Number of Gates-
Voltage - Supply0.95 V ~ 1.26 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Package / Case1020-BBGA, FCBGA
Supplier Device Package1020-OFCBGA (33x33)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LFSCM3GA25EP1-5FF1020I
LFSCM3GA25EP1-5FF1020I Details Description
Related parts for LFSCM3GA25EP1-5FF1020I
DIODE ZENER 7.5V 2W DO204AL datasheet.pdf
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 25.8K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
SWITCH DOOR ROD SPDT 5A SOLDER datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 7.5VOUT 25W datasheet.pdf
VOLTAGE RELAY 1 TO 150 V datasheet.pdf