Murata Electronics North America LFSG25N15C1960BAHA52
LFSG25N15C1960BAHA52 picture photo
Mfg. Part Number
LFSG25N15C1960BAHA52
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LFSG25N15C1960BAHA52.pdf
Availability of LFSG25N15C1960BAHA52
QUANTITY
LFSG25N15C1960BAHA52 Order Process
Ship out your order
Specifications of LFSG25N15C1960BAHA52
Internal Part NumberEIS-LFSG25N15C1960BAHA52
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LFSG25N15C1960BAHA52 today.
SeriesLFSG25N15C19
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LFSG25N15C1960BAHA52
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
LFSG25N15C1960BAHA52 Details Description
Related parts for LFSG25N15C1960BAHA52
CAP FILM 0.022UF 5% 1.4KVDC RAD datasheet.pdf
CAP CER 15PF 1KV NP0 1206 datasheet.pdf
RES SMD 84.5K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 58.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 7.87K OHM 1% 20W datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 20MM datasheet.pdf
CAPACITOR TRIP UNIT datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
BRANCH CABLE 5M datasheet.pdf
25POS M P/C 1300PF 4-40 datasheet.pdf
Stereo Audio, 24-Bit, 96 kHz, Multibit ADC IC datasheet.pdf