Lattice Semiconductor Corporation LFXP15C-3F484C
LFXP15C-3F484C picture photo
Mfg. Part Number
LFXP15C-3F484C
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 300 I/O 484BGA
Datasheet Download
LFXP15C-3F484C.pdf
Availability of LFXP15C-3F484C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LFXP15C-3F484C Order Process
Ship out your order
Specifications of LFXP15C-3F484C
Internal Part NumberEIS-LFXP15C-3F484C
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLLatticeEC/P and LatticeXP Devices 25/Jul/2013
Standard Package60
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesXP
Number of LABs/CLBs-
Number of Logic Elements/Cells15000
Total RAM Bits331776
Number of I/O300
Number of Gates-
Voltage - Supply1.71 V ~ 3.465 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Package / Case484-BBGA
Supplier Device Package484-FPBGA (23x23)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LFXP15C-3F484C
Related LinksLFXP15C, LFXP15C-3F484C Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
LFXP15C-3F484C Details Description
Related parts for LFXP15C-3F484C
IC REG LDO 3.3V 1.5A DDPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 510K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 10.3VC DO-215AA datasheet.pdf
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC DO-214AB datasheet.pdf
TRIAC 600V 16A datasheet.pdf