Lattice Semiconductor Corporation LFXP15E-4FN388C
LFXP15E-4FN388C picture photo
Mfg. Part Number
LFXP15E-4FN388C
Brief Description
IC FPGA 268 I/O 388BGA
Datasheet Download
LFXP15E-4FN388C.pdf
Availability of LFXP15E-4FN388C
QUANTITY
LFXP15E-4FN388C Order Process
Ship out your order
Specifications of LFXP15E-4FN388C
Internal Part NumberEIS-LFXP15E-4FN388C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Total RAM Bits331776
Number of I/O268
Number of Gates-
Voltage - Supply1.14 V ~ 1.26 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Package / Case388-BBGA
Supplier Device Package388-FPBGA (23x23)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LFXP15E-4FN388C
Related LinksLFXP15E, LFXP15E-4FN388C Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
LFXP15E-4FN388C Details Description
Related parts for LFXP15E-4FN388C
CAP CER 1UF 25V X7R 1206 datasheet.pdf
TOOL SDL FERRULE DIE 8POS datasheet.pdf
POWER STRIP 19" 15A 6OUT 15'CORD datasheet.pdf
TBF 2C 2#4 PIN/SKT RCPT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONN IDC 15POS 2.54MM 22AWG GOLD datasheet.pdf
RES 102K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 5V 100W datasheet.pdf