TDK Corporation LGJ12565TS-150M4R2-H
LGJ12565TS-150M4R2-H picture photo
Mfg. Part Number
LGJ12565TS-150M4R2-H
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 15UH 4.4A 23.7 MOHM
Datasheet Download
LGJ12565TS-150M4R2-H.pdf
Availability of LGJ12565TS-150M4R2-H
QUANTITY
LGJ12565TS-150M4R2-H Order Process
Ship out your order
Specifications of LGJ12565TS-150M4R2-H
Internal Part NumberEIS-LGJ12565TS-150M4R2-H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductLGJ Series
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLGJ12565TS-H
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance15µH
Tolerance±20%
Current Rating4.4A
Current - Saturation4.2A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)23.7 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max)0.256" (6.50mm)
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LGJ12565TS-150M4R2-H
Related LinksLGJ12565TS, LGJ12565TS-150M4R2-H Datasheet, TDK Corporation Distributor
LGJ12565TS-150M4R2-H Details Description
Related parts for LGJ12565TS-150M4R2-H
IC REG LDO 5V/ADJ 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
CONN TAB HOUSING 8POS .250 datasheet.pdf
CONN SOCKET 10POS FLAT CABLE IDC datasheet.pdf
FUSE 500A 600V CERAM BODY CSA datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS VERT TIN T/H datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 4V 20% 1708 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CAP CER 10UF 10V X6S 0603 datasheet.pdf
SGE1510-2-1220A-09000C datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 112MA 9.8 OHM datasheet.pdf
CONN 7/8" FML 4POS datasheet.pdf