TDK Corporation LGJ12565TS-152MR37-H
LGJ12565TS-152MR37-H picture photo
Mfg. Part Number
LGJ12565TS-152MR37-H
Brief Description
FIXED IND 1.5MH 400MA 2.8 OHM
Datasheet Download
LGJ12565TS-152MR37-H.pdf
Availability of LGJ12565TS-152MR37-H
QUANTITY
LGJ12565TS-152MR37-H Order Process
Ship out your order
Specifications of LGJ12565TS-152MR37-H
Internal Part NumberEIS-LGJ12565TS-152MR37-H
Material - CoreFerrite
Inductance1.5mH
Tolerance±20%
Current Rating400mA
Current - Saturation370mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)2.8 Ohm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max)0.256" (6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LGJ12565TS-152MR37-H
Related LinksLGJ12565TS, LGJ12565TS-152MR37-H Datasheet, TDK Corporation Distributor
LGJ12565TS-152MR37-H Details Description
Related parts for LGJ12565TS-152MR37-H
RES SMD 220 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 3K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:5 2GHZ 32MLF datasheet.pdf
SENS OPTO SLOT 2.54MM TRANS THRU datasheet.pdf
CA 2MM OFNR 62.5/125,LC SEC GRE datasheet.pdf
LIGHT PIPE 4MM RND LENS 10.0" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON 4PDT 6A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
LIGHTPIPE PNL MT FLAT 0.800" datasheet.pdf