TDK Corporation LGJ12575TS-220M4R0-H
LGJ12575TS-220M4R0-H picture photo
Mfg. Part Number
LGJ12575TS-220M4R0-H
Brief Description
FIXED IND 22UH 4A 26.3 MOHM SMD
Datasheet Download
LGJ12575TS-220M4R0-H.pdf
Availability of LGJ12575TS-220M4R0-H
QUANTITY
LGJ12575TS-220M4R0-H Order Process
Ship out your order
Specifications of LGJ12575TS-220M4R0-H
Internal Part NumberEIS-LGJ12575TS-220M4R0-H
FamilyFixed Inductors
SeriesLGJ12575TS-H
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating4A
Current - Saturation4A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)26.3 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max)0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LGJ12575TS-220M4R0-H
Related LinksLGJ12575TS, LGJ12575TS-220M4R0-H Datasheet, TDK Corporation Distributor
LGJ12575TS-220M4R0-H Details Description
Related parts for LGJ12575TS-220M4R0-H
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 14.9A 6 MOHM TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
LEFT END BLOCK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 27 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
20W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
BOBBIN COIL FORMER RM datasheet.pdf
INTERCHANGEABLE CHIP .1C datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
RES 470K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf