TDK Corporation LGJ12575TS-3R9N6R7-H
LGJ12575TS-3R9N6R7-H picture photo
Mfg. Part Number
LGJ12575TS-3R9N6R7-H
Brief Description
FIXED IND 3.9UH 6.7A 10.4 MOHM
Datasheet Download
LGJ12575TS-3R9N6R7-H.pdf
Availability of LGJ12575TS-3R9N6R7-H
QUANTITY
LGJ12575TS-3R9N6R7-H Order Process
Ship out your order
Specifications of LGJ12575TS-3R9N6R7-H
Internal Part NumberEIS-LGJ12575TS-3R9N6R7-H
FamilyFixed Inductors
SeriesLGJ12575TS-H
Material - CoreFerrite
Inductance3.9µH
Tolerance±30%
Current Rating6.7A
Current - Saturation9A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)10.4 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max)0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LGJ12575TS-3R9N6R7-H
Related LinksLGJ12575TS, LGJ12575TS-3R9N6R7-H Datasheet, TDK Corporation Distributor
LGJ12575TS-3R9N6R7-H Details Description
Related parts for LGJ12575TS-3R9N6R7-H
SIDAC SYM 3CHP 270V 150A TO220 datasheet.pdf
RES SMD 26.1 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 16KX9 15NS 64QFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN 05VOUT datasheet.pdf
BOARD OEM W/LPC2478 MCU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
RES 24.9K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 75UH 12A 32.35 MOHM datasheet.pdf
IMPACT ORTHO DIRECT 4PX8C TOP GU datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
CAP FILM 2UF 10% 1KV RADIAL datasheet.pdf