TDK Corporation LGJ45B-510-2P-TL003
LGJ45B-510-2P-TL003 picture photo
Mfg. Part Number
LGJ45B-510-2P-TL003
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
CHOKE COM MODE 51UH 2.8KOHM SMD
Datasheet Download
LGJ45B-510-2P-TL003.pdf
Availability of LGJ45B-510-2P-TL003
QUANTITY
LGJ45B-510-2P-TL003 Order Process
Ship out your order
Specifications of LGJ45B-510-2P-TL003
Internal Part NumberEIS-LGJ45B-510-2P-TL003
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductLGJ Series
Standard Package2,500
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesLGJ
PackagingTape & Reel (TR)
Filter TypeData, Signal Line
Number of Lines2
Inductance51µH
Current200mA
DC Resistance (DCR)1 Ohm Max
Impedance2.8 kOhm
Operating Temperature-40°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height (Max)0.118" (3.00mm)
Package / CaseHorizontal, 4 PC Pad
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LGJ45B-510-2P-TL003
Related LinksLGJ45B-51, LGJ45B-510-2P-TL003 Datasheet, TDK Corporation Distributor
LGJ45B-510-2P-TL003 Details Description
Related parts for LGJ45B-510-2P-TL003
CAP CER 6800PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
TRANS LDMOS NCH 75V SOT957A datasheet.pdf
PLATE COVER SIZE 2 PLASTIC GRAY datasheet.pdf
HEATSHRINK 1"X6" 3 PCS BLK datasheet.pdf
C/A MPO TRUNK 62.5 72FIB datasheet.pdf
RES 1.62K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.75K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES 24.9 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
350 TB SOCKET VERTICAL datasheet.pdf
RES 698 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf