Littelfuse LH25030PC
LH25030PC picture photo
Mfg. Part Number
LH25030PC
Manufacturer
Product Category
Accessories
Brief Description
FUSE BLOCK COVER ACS 30A 250V
Datasheet Download
LH25030PC.pdf
Availability of LH25030PC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LH25030PC Order Process
Ship out your order
Specifications of LH25030PC
Internal Part NumberEIS-LH25030PC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3
Category Circuit Protection
FamilyAccessories
Series-
Accessory TypeCap (Cover)
For Use With/Related ProductsFuseholder; LH25030, LR25030
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LH25030PC
Related LinksLH25, LH25030PC Datasheet, Littelfuse Distributor
LH25030PC Details Description
Related parts for LH25030PC
TERM BLOCK HDR 21POS R/A 5MM datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOP datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 15V 10% AXIAL datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TAS5710 datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 450A 700VAC datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 2.5A 40 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN SODIMM DDR2 200POS R/A SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 250W datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CHISEL 30DEG 1.60MM datasheet.pdf