Littelfuse LH60060PC
LH60060PC picture photo
Mfg. Part Number
LH60060PC
Manufacturer
Product Category
Accessories
Brief Description
FUSE BLOCK COVER ACS 60A 600V
Datasheet Download
LH60060PC.pdf
Availability of LH60060PC
QUANTITY
LH60060PC Order Process
Ship out your order
Specifications of LH60060PC
Internal Part NumberEIS-LH60060PC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3
Category Circuit Protection
FamilyAccessories
Series-
Accessory TypeCap (Cover)
For Use With/Related ProductsFuseholder; LH60060, LR60060
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LH60060PC
Related LinksLH60, LH60060PC Datasheet, Littelfuse Distributor
LH60060PC Details Description
Related parts for LH60060PC
HOOK-UP STRND 18AWG BLACK 50' datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 24W datasheet.pdf
RES SMD 39.2KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
LED OVS3W WHITE WATER CLEAR 4SMD datasheet.pdf
CONN SOCKET .4MM 20POS SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
AM5 SWITCH 16A SPST-NO LNG HNG L datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS PNL MNT PIN datasheet.pdf