Taiyo Yuden LHL06TB222J
LHL06TB222J picture photo
Mfg. Part Number
LHL06TB222J
Brief Description
FIXED IND 2.2MH 49MA 21 OHM TH
Datasheet Download
LHL06TB222J.pdf
Availability of LHL06TB222J
QUANTITY
LHL06TB222J Order Process
Ship out your order
Specifications of LHL06TB222J
Internal Part NumberEIS-LHL06TB222J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesLH
PackagingTray
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance2.2mH
Tolerance±5%
Current Rating49mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)21 Ohm Max
Q @ Freq50 @ 252kHz
Frequency - Self Resonant1.6MHz
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Frequency - Test252kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.268" Dia (6.80mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LHL06TB222J
Related LinksLHL06, LHL06TB222J Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LHL06TB222J Details Description
Related parts for LHL06TB222J
DIODE ZENER 16V 500MW DO35 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 56K OHM 16SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 5.1K OHM 14SOIC datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 6BIT 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 42.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 3POS VL SERIES datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 667MHZ 689TEPBGA datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V CMOS 25PPM 5X7MM datasheet.pdf
RES SMD 90.9K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf