Taiyo Yuden LHL06TB392J
LHL06TB392J picture photo
Mfg. Part Number
LHL06TB392J
Brief Description
FIXED IND 3.9MH 35MA 38 OHM TH
Datasheet Download
LHL06TB392J.pdf
Availability of LHL06TB392J
QUANTITY
LHL06TB392J Order Process
Ship out your order
Specifications of LHL06TB392J
Internal Part NumberEIS-LHL06TB392J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesLH
PackagingTray
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance3.9mH
Tolerance±5%
Current Rating35mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)38 Ohm Max
Q @ Freq50 @ 252kHz
Frequency - Self Resonant1.2MHz
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Frequency - Test252kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.268" Dia (6.80mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LHL06TB392J
Related LinksLHL06, LHL06TB392J Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LHL06TB392J Details Description
Related parts for LHL06TB392J
IC OPAMP/COMP/REF MICROPWR 8MSOP datasheet.pdf
SENSOR 750PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
IC TXRX MCU + EZRADIOPRO datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 2K EEPR 8TSSOP datasheet.pdf
RES 8.09 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 261 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 400W datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PNL MNT SKT CRIMP datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 35V 2915 datasheet.pdf