Laird Technologies - Signal Integrity Products LI0805H750R-10
LI0805H750R-10 picture photo
Mfg. Part Number
LI0805H750R-10
Brief Description
FERRITE CHIP SIGNAL 75 OHM SMD
Datasheet Download
LI0805H750R-10.pdf
Availability of LI0805H750R-10
QUANTITY
LI0805H750R-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of LI0805H750R-10
Internal Part NumberEIS-LI0805H750R-10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency75 Ohm @ 100MHz
Current Rating800mA
DC Resistance (DCR)150 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0805 (2012 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.043" (1.10mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LI0805H750R-10
LI0805H750R-10 Details Description
Related parts for LI0805H750R-10
WIRE MARKER B/Y .16-.39"1000PC datasheet.pdf
TRIMMER 200K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
RES SMD 56K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 56.2 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
MODULE PIP 3A 2.2/5.5V 10SMD datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 20POS .050" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125 SQ WW datasheet.pdf
NEO FLTR 3PH+N 2ST 200A 520VAC datasheet.pdf
RES 2.87K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
ROUTING GATEWAY X4 EDGE datasheet.pdf
RES 422K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 560PF 50V C0G 0402 datasheet.pdf