t-Global Technology LI2000-320-320-0.25-0
LI2000-320-320-0.25-0 picture photo
Mfg. Part Number
LI2000-320-320-0.25-0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
LI2000 THERM TAPE 320X320X0.25MM
Datasheet Download
LI2000-320-320-0.25-0.pdf
Availability of LI2000-320-320-0.25-0
QUANTITY
LI2000-320-320-0.25-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of LI2000-320-320-0.25-0
Internal Part NumberEIS-LI2000-320-320-0.25-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesLI Series Thermal Interface Material
Thermal Interface Product Selection
MSDS Material Safety DatasheetLi2000 MSDS
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesLi-2000
UsageSheet
ShapeSquare
Outline320.00mm x 320.00mm
Thickness0.010" (0.254mm)
MaterialSilicone
AdhesiveAdhesive - One Side
Backing, CarrierFiberglass
ColorWhite
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LI2000-320-320-0.25-0
Related LinksLI2000-320, LI2000-320-320-0.25-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
LI2000-320-320-0.25-0 Details Description
Related parts for LI2000-320-320-0.25-0
IC PREAMP AUDIO MONO MIC 4DSBGA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 3MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 10 RES 33 OHM 20SOIC datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 18POS 2.54MM datasheet.pdf
RES 130K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS REAR MNT SKT SLD datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS JAM NUT SKT datasheet.pdf