t-Global Technology LI2000A-640-320-0.2-0
LI2000A-640-320-0.2-0 picture photo
Mfg. Part Number
LI2000A-640-320-0.2-0
Brief Description
LI2000A THERM TAPE 640X320X0.2MM
Datasheet Download
LI2000A-640-320-0.2-0.pdf
Availability of LI2000A-640-320-0.2-0
QUANTITY
LI2000A-640-320-0.2-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of LI2000A-640-320-0.2-0
Internal Part NumberEIS-LI2000A-640-320-0.2-0
Thermal Interface Product Selection
MSDS Material Safety DatasheetLi2000A MSDS
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesLi-2000A
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline640.00mm x 320.00mm
Thickness0.008" (0.203mm)
MaterialSilicone
AdhesiveAdhesive - One Side
Backing, Carrier-
ColorWhite
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.9 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LI2000A-640-320-0.2-0
Related LinksLI2000A-64, LI2000A-640-320-0.2-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
LI2000A-640-320-0.2-0 Details Description
Related parts for LI2000A-640-320-0.2-0
CAP FILM 0.27UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 32-QFN datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3500K 2SMD datasheet.pdf
RES 301K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.2MH 105MA 13.6 OHM datasheet.pdf
RES 5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FRAME GROMMET ELASTOMER GRAY datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 130POS datasheet.pdf
LEADED NTC THERMISTOR datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 22POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
FUSE GLASS 15A 32VAC datasheet.pdf