t-Global Technology LI98C-320-320-0.2-0
LI98C-320-320-0.2-0 picture photo
Mfg. Part Number
LI98C-320-320-0.2-0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
LI98 THERMAL TAPE 320X320X0.2MM
Datasheet Download
LI98C-320-320-0.2-0.pdf
Availability of LI98C-320-320-0.2-0
QUANTITY
LI98C-320-320-0.2-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of LI98C-320-320-0.2-0
Internal Part NumberEIS-LI98C-320-320-0.2-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesLI Series Thermal Interface Material
LI-98 Thermally Conductive Adhesive Tape
Thermal Interface Product Selection
Li98 Thermally Conductive Adhesive Tape for LED Lighting Applications
MSDS Material Safety DatasheetLi98 MSDS
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesLi-98
UsageSheet
ShapeSquare
Outline320.00mm x 320.00mm
Thickness0.008" (0.203mm)
MaterialAcrylic Elastomer
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Backing, CarrierFiberglass
ColorWhite
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.8 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LI98C-320-320-0.2-0
Related LinksLI98C-320, LI98C-320-320-0.2-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
LI98C-320-320-0.2-0 Details Description
Related parts for LI98C-320-320-0.2-0
IC RESET CIRCUIT 4.30V SOT143-4 datasheet.pdf
TRIMMER 100K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
TVS DIODE 53VWM 85VC AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR ISL6263B datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 237K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 60V 4A datasheet.pdf
ROUND SPACER #2 ACETAL 5MM datasheet.pdf
RES 25 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
ATTENUATOR 18 DB DC 18GHZ datasheet.pdf