t-Global Technology LI98C-50M-320-0.15
LI98C-50M-320-0.15 picture photo
Mfg. Part Number
LI98C-50M-320-0.15
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
LI-98 ROLL 50MX320MMX0.15MM
Datasheet Download
LI98C-50M-320-0.15.pdf
Availability of LI98C-50M-320-0.15
QUANTITY
LI98C-50M-320-0.15 Order Process
Ship out your order
Specifications of LI98C-50M-320-0.15
Internal Part NumberEIS-LI98C-50M-320-0.15
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesLI Series Thermal Interface Material
LI-98 Thermally Conductive Adhesive Tape
Thermal Interface Product Selection
Thermally Conductive Gap Filler Rolls Product Range
Li98 Thermally Conductive Adhesive Tape for LED Lighting Applications
MSDS Material Safety DatasheetLi98 MSDS
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesLi-98
UsageRoll, Cuttable
ShapeRectangle
Outline50m x 320.00mm
Thickness0.0060" (0.152mm)
MaterialAcrylic Elastomer
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Backing, CarrierFiberglass
ColorWhite
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.8 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LI98C-50M-320-0.15
Related LinksLI98C-50M, LI98C-50M-320-0.15 Datasheet, t-Global Technology Distributor
LI98C-50M-320-0.15 Details Description
Related parts for LI98C-50M-320-0.15
RES SMD 137 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 3MHZ 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 5.3A 20 MOHM SMD datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
TVS DIODE 144VWM 243.6VC AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
SSD 64GB 2.5" SATA II 5V datasheet.pdf