Crouzet LIART24D
LIART24D picture photo
Mfg. Part Number
LIART24D
Manufacturer
Product Category
Monitor - Current/Voltage - Relay Output
Brief Description
CRNT CTRL RLY, 11-PIN, 24VDC
Datasheet Download
LIART24D.pdf
Availability of LIART24D
QUANTITY
LIART24D Order Process
Ship out your order
Specifications of LIART24D
Internal Part NumberEIS-LIART24D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Industrial Controls, Meters
FamilyMonitor - Current/Voltage - Relay Output
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LIART24D
Related LinksLIAR, LIART24D Datasheet, Crouzet Distributor
LIART24D Details Description
Related parts for LIART24D
IC BUS BUFF TRI-ST N-INV SC705 datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 2A 250VAC RAD datasheet.pdf
IC REG BST SEPIC ADJ 0.71A 8MSOP datasheet.pdf