Amphenol Aerospace Operations LJT06RE-15-35P-SR
LJT06RE-15-35P-SR picture photo
Mfg. Part Number
LJT06RE-15-35P-SR
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
LJT 37C 37#22D PIN PLUG
Datasheet Download
LJT06RE-15-35P-SR.pdf
Availability of LJT06RE-15-35P-SR
QUANTITY
LJT06RE-15-35P-SR Order Process
Ship out your order
Specifications of LJT06RE-15-35P-SR
Internal Part NumberEIS-LJT06RE-15-35P-SR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LJT06RE-15-35P-SR
Related LinksLJT06RE-, LJT06RE-15-35P-SR Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
LJT06RE-15-35P-SR Details Description
Related parts for LJT06RE-15-35P-SR
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
RES 2.7K OHM 35W 5% TO220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET datasheet.pdf
SENSOR 50PSIS 1/8 NPT 4-20 MA datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 8A 250VAC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
RES 97.6 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 1.25KVDC RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 54POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 2W SMBG datasheet.pdf