Amphenol Aerospace Operations LJT06RE-15-5S-SR-LC
LJT06RE-15-5S-SR-LC picture photo
Mfg. Part Number
LJT06RE-15-5S-SR-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
LJT 5C 5#16 SKT PLUG
Datasheet Download
LJT06RE-15-5S-SR-LC.pdf
Availability of LJT06RE-15-5S-SR-LC
QUANTITY
LJT06RE-15-5S-SR-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of LJT06RE-15-5S-SR-LC
Internal Part NumberEIS-LJT06RE-15-5S-SR-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LJT06RE-15-5S-SR-LC
Related LinksLJT06RE-1, LJT06RE-15-5S-SR-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
LJT06RE-15-5S-SR-LC Details Description
Related parts for LJT06RE-15-5S-SR-LC
IC SUPRVSR 3.00V OPN DRAIN 8SOIC datasheet.pdf
IC ADC 14BIT SAMPLING 28-CDIP datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.15A/0.3A 10MLF datasheet.pdf
IC FIFO SS 2048X36 6NS 144-BGA datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS SNGL .05" T/H datasheet.pdf
CE FILTER EV 200V 20A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RING INSULKRIMP TAPED datasheet.pdf
RES 876K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf