Amphenol Aerospace Operations LJT06RE-15-68P-023
LJT06RE-15-68P-023 picture photo
Mfg. Part Number
LJT06RE-15-68P-023
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
LJT 8C 8#16 PIN PLUG
Datasheet Download
LJT06RE-15-68P-023.pdf
Availability of LJT06RE-15-68P-023
QUANTITY
LJT06RE-15-68P-023 Order Process
Ship out your order
Specifications of LJT06RE-15-68P-023
Internal Part NumberEIS-LJT06RE-15-68P-023
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LJT06RE-15-68P-023
Related LinksLJT06RE-1, LJT06RE-15-68P-023 Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
LJT06RE-15-68P-023 Details Description
Related parts for LJT06RE-15-68P-023
Connector Quick Connect Tab 14-16 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
RES SMD 205K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 1.56W DO214AC datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC MPU SITARA 456MHZ 361NFBGA datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 10% 1KVDC RAD datasheet.pdf
IC BUS SWITCH 10BIT 24-DHVQFN datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
TRIMMER 25K OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
CONN HDR 46POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
TOOL datasheet.pdf
RES 169K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf