Amphenol Aerospace Operations LJT06RE-17-35P
LJT06RE-17-35P picture photo
Mfg. Part Number
LJT06RE-17-35P
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
LJT 55C 55#22D PIN PLUG
Datasheet Download
LJT06RE-17-35P.pdf
Availability of LJT06RE-17-35P
QUANTITY
LJT06RE-17-35P Order Process
Ship out your order
Specifications of LJT06RE-17-35P
Internal Part NumberEIS-LJT06RE-17-35P
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LJT06RE-17-35P
Related LinksLJT06RE, LJT06RE-17-35P Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
LJT06RE-17-35P Details Description
Related parts for LJT06RE-17-35P
CONN EDGECARD EXTEND 16POS 0.156 datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 35V 20% RADIAL datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CAP MICA 330PF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf
SENSOR GAUGE 0-4 BAR datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 2SMD datasheet.pdf
MOSFET N CH 100V 9.5A TO263 datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 4POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS PIN datasheet.pdf