Amphenol Aerospace Operations LJT06RE-19-11S-386-LC
LJT06RE-19-11S-386-LC picture photo
Mfg. Part Number
LJT06RE-19-11S-386-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
LJT 11C 11#16 SKT PLUG
Datasheet Download
LJT06RE-19-11S-386-LC.pdf
Availability of LJT06RE-19-11S-386-LC
QUANTITY
LJT06RE-19-11S-386-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of LJT06RE-19-11S-386-LC
Internal Part NumberEIS-LJT06RE-19-11S-386-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LJT06RE-19-11S-386-LC
Related LinksLJT06RE-19, LJT06RE-19-11S-386-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
LJT06RE-19-11S-386-LC Details Description
Related parts for LJT06RE-19-11S-386-LC
CONN HEADER 11POS 2.5MM STR TIN datasheet.pdf
IC TXRX RS232 TRUE 1MBPS 28-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 249K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 2.49 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 51POS SNAP SKT BRN datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V X8R 0402 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 6A 125V datasheet.pdf
TRANSIT CASE MOLDED FLK-1750 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT datasheet.pdf