Amphenol Aerospace Operations LJT06RE-21-35P-014
LJT06RE-21-35P-014 picture photo
Mfg. Part Number
LJT06RE-21-35P-014
Brief Description
LJT 79C 79#22D PIN PLUG
Datasheet Download
LJT06RE-21-35P-014.pdf
Availability of LJT06RE-21-35P-014
QUANTITY
LJT06RE-21-35P-014 Order Process
Ship out your order
Specifications of LJT06RE-21-35P-014
Internal Part NumberEIS-LJT06RE-21-35P-014
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LJT06RE-21-35P-014
Related LinksLJT06RE-2, LJT06RE-21-35P-014 Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
LJT06RE-21-35P-014 Details Description
Related parts for LJT06RE-21-35P-014
TERM BLOCK HDR 7POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 47 OHM 1206 datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 26.9VC SMB datasheet.pdf
VARISTOR 35V 220A 1210 datasheet.pdf
IC TFT LCD CTRLR W/ MCU 128-LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES 475 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 5COND 26AWG SLATE 100' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125" datasheet.pdf