Amphenol Aerospace Operations LJT06RT-15-19P
LJT06RT-15-19P picture photo
Mfg. Part Number
LJT06RT-15-19P
Brief Description
LJT 19C 19#20 PIN PLUG
Datasheet Download
LJT06RT-15-19P.pdf
Availability of LJT06RT-15-19P
QUANTITY
LJT06RT-15-19P Order Process
Ship out your order
Specifications of LJT06RT-15-19P
Internal Part NumberEIS-LJT06RT-15-19P
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LJT06RT-15-19P
Related LinksLJT06RT, LJT06RT-15-19P Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
LJT06RT-15-19P Details Description
Related parts for LJT06RT-15-19P
IC FLASH 2MBIT 90NS 32TSOP datasheet.pdf
IC CLOCK DISTRIB LV 1:18 32-LQFP datasheet.pdf
IC KIT MULTIPROTOCOL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
DIN-SIGNAL 2C048FW-13,0C1-1 datasheet.pdf
TVS DIODE 208.6VWM 547.2VC DO15 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 42.2 OHM 1% 5W datasheet.pdf