Amphenol Aerospace Operations LJT06RT-15-19S
LJT06RT-15-19S picture photo
Mfg. Part Number
LJT06RT-15-19S
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
LJT 19C 19#20 SKT PLUG
Datasheet Download
LJT06RT-15-19S.pdf
Availability of LJT06RT-15-19S
QUANTITY
LJT06RT-15-19S Order Process
Ship out your order
Specifications of LJT06RT-15-19S
Internal Part NumberEIS-LJT06RT-15-19S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LJT06RT-15-19S
Related LinksLJT06RT, LJT06RT-15-19S Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
LJT06RT-15-19S Details Description
Related parts for LJT06RT-15-19S
FUSE CERM 300MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
FAN AXIAL 30X10.2MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
SWITCH INTERLOCK 4NC SLOW ACT datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 20POS datasheet.pdf
SUBRACK FOR 19" 6U 84HP 235MM datasheet.pdf
IC SRAM 8KBIT 35NS 64TQFP datasheet.pdf
LABEL THERMAL TRANSFER NON-LAM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB datasheet.pdf
RES SMD 91K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf