Amphenol Aerospace Operations LJT06RT-15-4PD-014-US
LJT06RT-15-4PD-014-US picture photo
Mfg. Part Number
LJT06RT-15-4PD-014-US
Brief Description
LJT 4C 4#12 PIN PLUG
Datasheet Download
LJT06RT-15-4PD-014-US.pdf
Availability of LJT06RT-15-4PD-014-US
QUANTITY
LJT06RT-15-4PD-014-US Order Process
Ship out your order
Specifications of LJT06RT-15-4PD-014-US
Internal Part NumberEIS-LJT06RT-15-4PD-014-US
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LJT06RT-15-4PD-014-US
Related LinksLJT06RT-15, LJT06RT-15-4PD-014-US Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
LJT06RT-15-4PD-014-US Details Description
Related parts for LJT06RT-15-4PD-014-US
CAP FILM 820PF 2% 50VDC 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES 620 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
OPTOISO 5KV OPEN COLLECTOR 8DIP datasheet.pdf
RES 182K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 76.8 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 13K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
HARLINK MA DE IEEE1355 CABLE ASS datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP TANT POLY 390UF 15V AXIAL datasheet.pdf