Amphenol Aerospace Operations LJT07RE-15-15S-SR
LJT07RE-15-15S-SR picture photo
Mfg. Part Number
LJT07RE-15-15S-SR
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
LJT 15C 14#20 1#16 SKT RECP
Datasheet Download
LJT07RE-15-15S-SR.pdf
Availability of LJT07RE-15-15S-SR
QUANTITY
LJT07RE-15-15S-SR Order Process
Ship out your order
Specifications of LJT07RE-15-15S-SR
Internal Part NumberEIS-LJT07RE-15-15S-SR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LJT07RE-15-15S-SR
Related LinksLJT07RE-, LJT07RE-15-15S-SR Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
LJT07RE-15-15S-SR Details Description
Related parts for LJT07RE-15-15S-SR
POT 10K OHM 1/20W LOGARITHMIC datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
ENCODER ROTARY 5V 6000RESOLUTION datasheet.pdf
RES SMD 2.43 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 500W datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 2KV X7R 2225 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES SMD 200OHM 0.01% 1/4W J LEAD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 75W datasheet.pdf