Amphenol Aerospace Operations LJT07RE-15-35SA-SR
LJT07RE-15-35SA-SR picture photo
Mfg. Part Number
LJT07RE-15-35SA-SR
Brief Description
LJT 37C 37#22D SKT RECP
Datasheet Download
LJT07RE-15-35SA-SR.pdf
Availability of LJT07RE-15-35SA-SR
QUANTITY
LJT07RE-15-35SA-SR Order Process
Ship out your order
Specifications of LJT07RE-15-35SA-SR
Internal Part NumberEIS-LJT07RE-15-35SA-SR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LJT07RE-15-35SA-SR
Related LinksLJT07RE-1, LJT07RE-15-35SA-SR Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
LJT07RE-15-35SA-SR Details Description
Related parts for LJT07RE-15-35SA-SR
JUMPER-H1506TR/A3049S/X 8" datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 2.4A 97 MOHM SMD datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 4.5A 125VAC AXIAL datasheet.pdf
CONNECTOR COVER 26POS datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 05VIN +/-24VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf