Amphenol Aerospace Operations LJTP02RE-25-29PB-023
LJTP02RE-25-29PB-023 picture photo
Mfg. Part Number
LJTP02RE-25-29PB-023
Brief Description
LJT 29C 29#16 PIN RECP
Datasheet Download
LJTP02RE-25-29PB-023.pdf
Availability of LJTP02RE-25-29PB-023
QUANTITY
LJTP02RE-25-29PB-023 Order Process
Ship out your order
Specifications of LJTP02RE-25-29PB-023
Internal Part NumberEIS-LJTP02RE-25-29PB-023
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LJTP02RE-25-29PB-023
Related LinksLJTP02RE-2, LJTP02RE-25-29PB-023 Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
LJTP02RE-25-29PB-023 Details Description
Related parts for LJTP02RE-25-29PB-023
IC REG MULTI CONFIG 5V 3A TO263 datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPDT 8UMAX datasheet.pdf
RES SMD 619 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS JAMNUT PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
MODULE MALE 5POS PUSH IN LOCK datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 14-16 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 820 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf