Amphenol Aerospace Operations LJTPQ00RE13-35S-014
LJTPQ00RE13-35S-014 picture photo
Mfg. Part Number
LJTPQ00RE13-35S-014
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
LJT 22C 22#22D SKT RECP
Datasheet Download
LJTPQ00RE13-35S-014.pdf
Availability of LJTPQ00RE13-35S-014
QUANTITY
LJTPQ00RE13-35S-014 Order Process
Ship out your order
Specifications of LJTPQ00RE13-35S-014
Internal Part NumberEIS-LJTPQ00RE13-35S-014
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LJTPQ00RE13-35S-014
Related LinksLJTPQ00RE, LJTPQ00RE13-35S-014 Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
LJTPQ00RE13-35S-014 Details Description
Related parts for LJTPQ00RE13-35S-014
CONN HOOK TONGUE 22-16AWG #6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC PWR DIST SWITCH ADJ 6SON datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS VERT GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
VARISTOR 19.8V 1KA DISC 14MM datasheet.pdf
XCEDE 4W 2PVH 8COL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 0.8-3.6V 20W datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X22.86MM T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf