ST LK112M32TR
LK112M32TR picture photo
Mfg. Part Number
LK112M32TR
Brief Description
IC REG LDO 3.2V 0.15A SOT23-5
Datasheet Download
LK112M32TR.pdf
Availability of LK112M32TR
QUANTITY
LK112M32TR Order Process
Ship out your order
Specifications of LK112M32TR
Internal Part NumberEIS-LK112M32TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output3.2V
Current - Output150mA
Voltage - Dropout (Typical)0.29V @ 150mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 16V
Current - Limit (Min)150mA
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LK112M32TR
Related LinksLK112, LK112M32TR Datasheet, ST Distributor
LK112M32TR Details Description
Related parts for LK112M32TR
RES 2.49K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 442 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 7.4UH 7.4A 17.7 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 17.4K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CABLE MICRO USB-A M-M 0.5M datasheet.pdf
ANTENNA GPS 1575MHZ SCREW MNT datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
500 TB SPRING CLAMP 180D datasheet.pdf
RES 294K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS datasheet.pdf
CAP FILM 7.5UF 10% 370VAC QC datasheet.pdf