ST LK112SM18TR
LK112SM18TR picture photo
Mfg. Part Number
LK112SM18TR
Brief Description
IC REG LDO 1.8V 0.2A SOT23-5
Datasheet Download
LK112SM18TR.pdf
Availability of LK112SM18TR
QUANTITY
LK112SM18TR Order Process
Ship out your order
Specifications of LK112SM18TR
Internal Part NumberEIS-LK112SM18TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsLK112SXX18 View All Specifications
LK112SXX18 View All Specifications
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output1.8V
Current - Output200mA
Voltage - Dropout (Typical)-
Number of Regulators1
Voltage - Input2.5 V ~ 14 V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LK112SM18TR
Related LinksLK112, LK112SM18TR Datasheet, ST Distributor
LK112SM18TR Details Description
Related parts for LK112SM18TR
IC OPAMP GP 2.8MHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CAP 200MF -20% +80% 3.3V SMD datasheet.pdf
IC ATTENUATOR/XLATOR 24TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 8VWM 11.6VC 1.5KE datasheet.pdf
IC FPGA 402 I/O 672BGA datasheet.pdf
350 TB SOCKET VERTICAL datasheet.pdf
CTV 53C 53#20 SKT RECP datasheet.pdf
TV 1C 1#8(QUADRAX) SKT PLUG GR datasheet.pdf
Isolated, Wide Bandwidth Millivolt and Voltage Input IC datasheet.pdf
CMOS 80 MHz, Triple 8-Bit Video DAC IC datasheet.pdf