ST LK112SM33TR
LK112SM33TR picture photo
Mfg. Part Number
LK112SM33TR
Manufacturer
Product Category
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Brief Description
IC REG LDO 3.3V 0.2A SOT23-5
Datasheet Download
LK112SM33TR.pdf
Availability of LK112SM33TR
QUANTITY
LK112SM33TR Order Process
Ship out your order
Specifications of LK112SM33TR
Internal Part NumberEIS-LK112SM33TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsLK112SXX33 View All Specifications
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Voltage Regulators - Linear
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output3.3V
Current - Output200mA
Voltage - Dropout (Typical)0.35V @ 200mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 14V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-23-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LK112SM33TR
Related LinksLK112, LK112SM33TR Datasheet, ST Distributor
LK112SM33TR Details Description
Related parts for LK112SM33TR
IC VOLT MON DUAL SUP/SW 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 301 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SW PLNGR SPDT 20A SCRW TERM 125V datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 5% 0.4W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 300MA 800 MOHM datasheet.pdf
OSC XO 38.40MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 5V SGL 20WSOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf