Taiyo Yuden LK21253R9K-T
LK21253R9K-T picture photo
Mfg. Part Number
LK21253R9K-T
Brief Description
FIXED IND 3.9UH 30MA 700 MOHM
Datasheet Download
LK21253R9K-T.pdf
Availability of LK21253R9K-T
QUANTITY
LK21253R9K-T Order Process
Ship out your order
Specifications of LK21253R9K-T
Internal Part NumberEIS-LK21253R9K-T
Standard Package2,000
Material - Core-
Inductance3.9µH
Tolerance±10%
Current Rating30mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)700 mOhm Max
Q @ Freq45 @ 10MHz
Frequency - Self Resonant38MHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test10MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LK21253R9K-T
Related LinksLK2125, LK21253R9K-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LK21253R9K-T Details Description
Related parts for LK21253R9K-T
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
IC HEX INVERTER 14SO datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
Connector Receptacle 60 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
SPADE KRIMPTITE (B-124-06) datasheet.pdf
CAP TANT 0.56UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
TV 8C 8#20 SKT RECP datasheet.pdf
150UF 400V 30X35MM 105C 10000H datasheet.pdf