Taiyo Yuden LK2125R15K-T
LK2125R15K-T picture photo
Mfg. Part Number
LK2125R15K-T
Brief Description
FIXED IND 150NH 270MA 200 MOHM
Datasheet Download
LK2125R15K-T.pdf
Availability of LK2125R15K-T
QUANTITY
LK2125R15K-T Order Process
Ship out your order
Specifications of LK2125R15K-T
Internal Part NumberEIS-LK2125R15K-T
Standard Package4,000
Material - Core-
Inductance150nH
Tolerance±10%
Current Rating270mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)200 mOhm Max
Q @ Freq20 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant200MHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.041" (1.05mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LK2125R15K-T
Related LinksLK2125, LK2125R15K-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LK2125R15K-T Details Description
Related parts for LK2125R15K-T
TRIMMER 1K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
TIE CBL TRIPLE EH WR BLK 20" datasheet.pdf
EVALUATION KIT FOR MAX6639/F datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV TRI-STATE 8SMD datasheet.pdf
CABLE 2COND 14AWG RED 1000' datasheet.pdf
RES 1.32K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 25MM datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPST 2A 36V datasheet.pdf