Taiyo Yuden LK2125R18K-T
LK2125R18K-T picture photo
Mfg. Part Number
LK2125R18K-T
Brief Description
FIXED IND 180NH 270MA 250 MOHM
Datasheet Download
LK2125R18K-T.pdf
Availability of LK2125R18K-T
QUANTITY
LK2125R18K-T Order Process
Ship out your order
Specifications of LK2125R18K-T
Internal Part NumberEIS-LK2125R18K-T
Standard Package4,000
Material - Core-
Inductance180nH
Tolerance±10%
Current Rating270mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)250 mOhm Max
Q @ Freq20 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant185MHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.041" (1.05mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LK2125R18K-T
Related LinksLK2125, LK2125R18K-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LK2125R18K-T Details Description
Related parts for LK2125R18K-T
MACHINE SCREW PAN PHILLIPS M4 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.6 OHM 10% 1082W datasheet.pdf
TWIN-70 DIVIDER WALL 2M. datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 3.3V SNT-4A datasheet.pdf