Murata Electronics North America LL315R71E153MA11E
LL315R71E153MA11E picture photo
Mfg. Part Number
LL315R71E153MA11E
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LL315R71E153MA11E.pdf
Availability of LL315R71E153MA11E
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LL315R71E153MA11E Order Process
Ship out your order
Specifications of LL315R71E153MA11E
Internal Part NumberEIS-LL315R71E153MA11E
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LL315R71E153MA11E today.
SeriesLL315R71E1
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LL315R71E153MA11E
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLL315R71, LL315R71E153MA11E Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LL315R71E153MA11E Details Description
Related parts for LL315R71E153MA11E
FIXED IND 3.9UH 15.3A 5 MOHM TH datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC CTLR BUCK 2/3/4PHASE 40QFN datasheet.pdf
CAP POLYMER 68UF 20% 10V T/H datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm 32pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 64.9K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.7M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 630V NP0 RADIAL datasheet.pdf