Murata Electronics North America LLA215R71E103MA14L
LLA215R71E103MA14L picture photo
Mfg. Part Number
LLA215R71E103MA14L
Brief Description
CAP CER 10000PF 25V X7R 0805
Datasheet Download
LLA215R71E103MA14L.pdf
Availability of LLA215R71E103MA14L
QUANTITY
LLA215R71E103MA14L Order Process
Ship out your order
Specifications of LLA215R71E103MA14L
Internal Part NumberEIS-LLA215R71E103MA14L
Standard Package4,000
SeriesLLA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LLA215R71E103MA14L
Related LinksLLA215R71, LLA215R71E103MA14L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LLA215R71E103MA14L Details Description
Related parts for LLA215R71E103MA14L
Connector Header, Bottom Entry 18 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN SMB JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 3/16" datasheet.pdf
FUSE 6A 240V BRITISH datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 66POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
ICCON,PIN,ASSY datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS RT ANG W/SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES MULT OHM 8TSSOP datasheet.pdf
CAP MICA 10000PF 1% 500V RADIAL datasheet.pdf