Murata Electronics North America LLA215R71E153MA14L
LLA215R71E153MA14L picture photo
Mfg. Part Number
LLA215R71E153MA14L
Brief Description
CAP CER 0.015UF 25V X7R 0805
Datasheet Download
LLA215R71E153MA14L.pdf
Availability of LLA215R71E153MA14L
QUANTITY
LLA215R71E153MA14L Order Process
Ship out your order
Specifications of LLA215R71E153MA14L
Internal Part NumberEIS-LLA215R71E153MA14L
Standard Package10
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance0.015µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LLA215R71E153MA14L
Related LinksLLA215R71, LLA215R71E153MA14L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LLA215R71E153MA14L Details Description
Related parts for LLA215R71E153MA14L
FUSE GLASS 1.6A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20V 10% RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
LED WEDGE BASE WHT T1 3/4 datasheet.pdf
3.2V-6.0V 36A MAX, 180W MAX datasheet.pdf