Murata Electronics North America LLA219C70G475ME01L
LLA219C70G475ME01L picture photo
Mfg. Part Number
LLA219C70G475ME01L
Brief Description
CAP CER 4.7UF 4V X7S 0805
Datasheet Download
LLA219C70G475ME01L.pdf
Availability of LLA219C70G475ME01L
QUANTITY
LLA219C70G475ME01L Order Process
Ship out your order
Specifications of LLA219C70G475ME01L
Internal Part NumberEIS-LLA219C70G475ME01L
Standard Package1
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance4.7µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated4V
Temperature CoefficientX7S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LLA219C70G475ME01L
Related LinksLLA219C70, LLA219C70G475ME01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LLA219C70G475ME01L Details Description
Related parts for LLA219C70G475ME01L
IC DAC 10BIT QUAD VOUT 10MSOP datasheet.pdf
BACKSHELL DB9 MET PLASTIC 45DEG datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 12-DFN datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC JK TYPE POS TRG DUAL 16TSSOP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 20A 125V datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS BK 750W 400V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CAP NIOB OXID 68UF 20% 6.3V 2917 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.25A SOT89-3 datasheet.pdf