Murata Electronics North America LLL185R70J154MA01L
LLL185R70J154MA01L picture photo
Mfg. Part Number
LLL185R70J154MA01L
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.15UF 6.3V X7R 0306
Datasheet Download
LLL185R70J154MA01L.pdf
Availability of LLL185R70J154MA01L
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LLL185R70J154MA01L Order Process
Ship out your order
Specifications of LLL185R70J154MA01L
Internal Part NumberEIS-LLL185R70J154MA01L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLow ESL MLCCs
Featured ProductMurata Ultra Small and Low ESL Capacitors
Standard Package10
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesLLL
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance0.15µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBypass, Decoupling
Ratings-
Package / Case0306 (0816 Metric)
Size / Dimension0.031" L x 0.063" W (0.80mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.60mm)
Lead Spacing-
FeaturesLow ESL (Reverse Geometry)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LLL185R70J154MA01L
Related LinksLLL185R70, LLL185R70J154MA01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LLL185R70J154MA01L Details Description
Related parts for LLL185R70J154MA01L
RES ARRAY 15 RES 6.8K OHM 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 8NS 100TQFP datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 20mA Backlight 14-TMLF (2.5x2.5) datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP FILM 16UF 5% 900VDC RAD 4LD datasheet.pdf
BCF 3.81/14/180FZE SN BK BX datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 7.5A datasheet.pdf