Murata Electronics North America LLL215R71C683MA11L
LLL215R71C683MA11L picture photo
Mfg. Part Number
LLL215R71C683MA11L
Brief Description
CAP CER 0.068UF 16V X7R 0508
Datasheet Download
LLL215R71C683MA11L.pdf
Availability of LLL215R71C683MA11L
QUANTITY
LLL215R71C683MA11L Order Process
Ship out your order
Specifications of LLL215R71C683MA11L
Internal Part NumberEIS-LLL215R71C683MA11L
Standard Package10
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance0.068µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBypass, Decoupling
Ratings-
Package / Case0508 (1220 Metric)
Size / Dimension0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LLL215R71C683MA11L
Related LinksLLL215R71, LLL215R71C683MA11L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LLL215R71C683MA11L Details Description
Related parts for LLL215R71C683MA11L
MOD PWR ENTRY 1A STD QC 1.5 PNL datasheet.pdf
TVS DIODE 17.1VWM 27.7VC DO204AC datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 35POS R/A datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 08POS R/A datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 600MA 250 MOHM datasheet.pdf
IC FPGA 84 I/O 132QFN datasheet.pdf
RES 665 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC MPU OMAP-L1X 456MHZ 256BGA datasheet.pdf
LOCATOR ASSEMBLY datasheet.pdf
6P 8C 2W VERT XCHD RIGHT WK datasheet.pdf