Murata Electronics North America LLL216R71E683MA01L
LLL216R71E683MA01L picture photo
Mfg. Part Number
LLL216R71E683MA01L
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Ceramic Capacitors 0.068UF 25V 20% X7R 0508
Datasheet Download
LLL216R71E683MA01L.pdf
Availability of LLL216R71E683MA01L
QUANTITY
LLL216R71E683MA01L Order Process
Ship out your order
Specifications of LLL216R71E683MA01L
Internal Part NumberEIS-LLL216R71E683MA01L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LLL216R71E683MA01L today.
SeriesLLL216R71E
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LLL216R71E683MA01L
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLLL216R71, LLL216R71E683MA01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LLL216R71E683MA01L Details Description
Related parts for LLL216R71E683MA01L
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20QSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
I/O MOUNTING BOARD MINI 32POS datasheet.pdf
CAP CER 0.60PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 80.6 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 10VOUT 100W datasheet.pdf
IC FPGA 432 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
IC DRAM 576MBIT 933MHZ 168BGA datasheet.pdf
3 ROW R/A RECEPT SOLDER GP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS PIN datasheet.pdf