Murata Electronics North America LLL216R71E683MA01L
LLL216R71E683MA01L picture photo
Mfg. Part Number
LLL216R71E683MA01L
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Ceramic Capacitors 0.068UF 25V 20% X7R 0508
Datasheet Download
LLL216R71E683MA01L.pdf
Availability of LLL216R71E683MA01L
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LLL216R71E683MA01L Order Process
Ship out your order
Specifications of LLL216R71E683MA01L
Internal Part NumberEIS-LLL216R71E683MA01L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LLL216R71E683MA01L today.
SeriesLLL216R71E
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LLL216R71E683MA01L
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLLL216R71, LLL216R71E683MA01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LLL216R71E683MA01L Details Description
Related parts for LLL216R71E683MA01L
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 44 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
SSR GN3 3-PHASE 50A 90-140VAC datasheet.pdf
TOOL PART CRIMPER ANVIL A datasheet.pdf
TVS DIODE 25.6VWM 41.4VC DO214AB datasheet.pdf
RES SMD 0.75 OHM 5% 25W DPAK datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 30ppm 8pF 30 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
VHDM BP 6ROW SIG END 10 COL datasheet.pdf
Crystal 15.3600MHz 30ppm 12pF 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC-49S datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf